NC Home
A.net/NC
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Stay In Your Lane Invitational
December 9th 2023 2505 Empire Drive, Winston-Salem, North Carolina, 27103, United States
Report
Block
14 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2019 Jan 12th
Results
Video
News
2020
1
111
1
2019
1
99
1
2018
1
91
1
2024
2023
1
134
1
2022
1
131
1
2021
2
107
3
2017
2016
Media for 2019
Videos (
99
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2019 Results - Green & Gold Border Clash
Jan 12th 2019, 9:55pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
JDL Fast Track
RunnerSpace.com/NC
Invited groups
2019
Green & Gold HS Classic
2019 Results - Green & Gold Border Clash
Published by
JDL Fast Track
Jan 12th 2019, 9:55pm
Attached Documents
Green & Gold PDF Results
Posted 01/13/2019 (121 downloads)
Green & Gold NC/VA Border Clash - Jan 12, 2019
JDL FAST TRACK
« Filter Results by Team: »
A.L. Brown
Alexander Central
Ashe County
Bassett
Bishop McGuinness
Butler
Chapel Hill
Charlotte Country Day
Cleveland
Croatan
Cuthbertson
Davie County
E E Smith
East Mecklenburg
Eastern Alamance
Forbush
Garinger
Garner Senior
George Wythe (Wytheville)
Green Hope
Hillside
Hoke County
Hopewell
Hough
Independence
Lake Norman
Ledford
Leesville Road
Lexington Senior
Lincoln Charter
Lincolnton
Mallard Creek
Monroe
Mooresville Senior
Mount Tabor
Mt Airy
Mt Pleasant
Myers Park
Newton Conover
North Forsyth
North Iredell
North Lincoln
North Mecklenburg
Olympic
Parkwood
Pender
Piedmont
Pine Lake Prep
Randleman
Reidsville
Robert B Glenn
South Davidson
South Mecklenburg
South Stokes
Southeast Guilford
Southern Durham
Surry Central
Thomasville
Trinity
Wakefield
West Forsyth
West Johnston
West Mecklenburg
West Rowan
West Stokes
Western Guilford
William G. Enloe
Men:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lampkin lll, David
9
Mallard Creek
6.53
1
2
Wright, Jaylen
10
Southern Durham
6.56
1
3
Black, Keshaun
11
Mooresville Seni
6.56
1
4
Dobbin, Zachary
11
William G. Enloe
6.60
1
5
Moyer, Trevin
9
North Mecklenbur
6.64
1
6
Jones, Jalen
10
North Mecklenbur
6.65
1
7
Wallis, David
12
Croatan
6.70
1
Barlow, Reggie
12
Wakefield
DNS
1
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Wright, Jaylen
10
Southern Durham
6.57
6
2
Barlow, Reggie
12
Wakefield
6.58
3
3
Lampkin lll, David
9
Mallard Creek
6.61
5
4
Jones, Jalen
10
North Mecklenbur
6.61
3
5
Moyer, Trevin
9
North Mecklenbur
6.66
2
6
Wallis, David
12
Croatan
6.66
4
7
Dobbin, Zachary
11
William G. Enloe
6.69
6
8
Black, Keshaun
11
Mooresville Seni
6.70
7
9
McNally, Aidan
10
Cuthbertson
6.73
4
10
Bailey, Malcolm
12
Garinger
6.74
5
11
Henry, Makhel
12
Pender
6.77
8
12
Worthy, Corey
12
Butler
6.78
6
13
Sutton, Tayvon
12
Cleveland
6.80
3
14
Grey, Cahliyal
12
William G. Enloe
6.81
4
15
Gentry, Clayton
12
Randleman
6.82
3
16
Torrence, Justin
11
Mooresville Seni
6.85
1
17
Cooper, Quentin
11
Charlotte Countr
6.87
1
18
Gsell, Brooks
11
Piedmont
6.88
8
19
McNeill, Cameron
12
E E Smith
6.90
8
20
Murray, James
10
Hoke County
6.94
7
21
Smith, Dante
10
Hillside
6.95
6
22
Wallace, Myles
12
Cuthbertson
6.96
1
23
King, Jalen
12
Parkwood
6.96
2
24
Addo, Malik
12
Olympic
6.97
8
25
Perez, Elijah
12
Independence
6.97
8
26
Smith, Anthony
12
Piedmont
6.97
2
27
Strader, Keilan
11
Southern Durham
6.98
7
28
Beverly, Quantaz
12
Garinger
7.00
5
29
Johnson, Kelvin
11
Reidsville
7.03
6
30
Seduke, Teddy
11
Garinger
7.06
6
31
Puranda, Elijah
10
Independence
7.07
3
32
McClendon, Chandler
12
Parkwood
7.09
3
33
Bonilla, Darrian
10
Lincoln Charter
7.13
4
34
Etuk, Inyene
11
Charlotte Countr
7.13
5
35
Parrish, Caleb
12
Trinity
7.14
4
36
Thompson, Braydon
10
George Wythe (Wy
7.15
5
37
Barksdale, Keno
12
Olympic
7.16
1
38
Alford, Jeremy
10
Thomasville
7.16
7
39
Walters, Deonte
10
Hillside
7.17
1
40
Harris, Xavier
11
A.L. Brown
7.22
7
41
Wong, Josh
12
Bishop McGuinnes
7.23
7
42
Barnhill, Joshua
11
Pender
7.24
2
43
Baker, Jaleal
11
Leesville Road
7.25
3
44
Baratta, Anthony
10
Cuthbertson
7.26
7
45
Fowler, Brady
10
George Wythe (Wy
7.26
4
46
Boyette, Blake
10
Ledford
7.29
2
47
Pierce, Kevin
12
Southern Durham
7.30
1
48
Tillman, Kameron
11
Leesville Road
7.30
1
49
Durham, Jamar
11
Thomasville
7.34
8
50
Stinson, Shawn
9
Reidsville
7.39
5
51
Cassidy, Andrew
11
South Stokes
7.41
6
52
Burke, Patrick
9
Piedmont
7.44
5
53
Thompson, Sean
9
Reidsville
7.48
7
54
Augins, Michael
12
Leesville Road
7.62
1
55
Hansen, Allen
10
Charlotte Countr
7.73
4
56
Bea, Antonio
12
Pender
7.83
5
57
Robinson, Dyvai
11
Hillside
8.56
2
Hearn, Kyle
12
Parkwood
DNS
2
Neal, Jalen
12
A.L. Brown
FS
8
Durham, Nygel
11
Mallard Creek
DNS
4
Christian, AJ
10
Wakefield
FS
6
Dillworth, Raneiria
10
Robert B Glenn
FS
2
Sparks, Leron
9
Cleveland
DNS
3
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McRae, Khaleb
12
Southern Durham
34.79
13
2
Black, Bradon
12
Cuthbertson
35.38
12
3
McNally, Aidan
10
Cuthbertson
35.89
13
4
Parks, Joshua
12
A.L. Brown
35.94
13
5
Grey, Cahliyal
12
William G. Enloe
36.50
12
6
Neal, Jalen
12
A.L. Brown
36.68
13
7
Wallis, David
12
Croatan
36.90
12
8
Durham, Jacquez
11
Cleveland
37.08
8
9
Kobziak, Ryan
11
Cuthbertson
37.10
11
10
McNeill, Cameron
12
E E Smith
37.12
11
11
Bailey, Malcolm
12
Garinger
37.14
9
12
Moyer, Trevin
9
North Mecklenbur
37.32
10
13
Atkinson, Blaise
9
North Mecklenbur
37.36
11
14
Strader, Keilan
11
Southern Durham
37.37
1
15
Smith, Devin
11
Southern Durham
37.42
12
16
Dobbin, Zachary
11
William G. Enloe
37.44
10
17
Tate, Davion
12
Olympic
37.71
10
18
Marsh, Joshua
12
Monroe
37.79
11
19
Lind, Kyle
12
Olympic
37.81
10
20
Lipscomb, Kyle
10
Wakefield
38.12
10
21
Robinson Jr, Terrell
9
Mount Tabor
38.19
11
22
Henry, Makhel
12
Pender
38.25
6
23
Hall, Jaylen
12
Olympic
38.27
11
24
Jensen, Ryan
11
Leesville Road
38.30
8
25
Stocks, Jonathan
11
Butler
38.42
10
26
Bonilla, Darrian
10
Lincoln Charter
38.47
3
27
Jones, Elijah
12
North Mecklenbur
38.59
9
28
Mohammed, Sani
11
Garner Senior
38.80
7
29
Smith, Elijah
12
Hopewell
38.80
9
30
Parrish, Caleb
12
Trinity
38.94
8
31
Murray, James
10
Hoke County
39.00
9
32
Ellis, Logan
11
Alexander Centra
39.03
8
33
Little, Trent
12
Thomasville
39.20
5
34
Williams, Xavier
11
Independence
39.25
7
35
Colleran, Daniel
10
Wakefield
39.33
2
36
Johnson, Armani
12
Garinger
39.67
6
37
Ruth, Thomas
11
East Mecklenburg
39.71
7
38
Brooks, Kai
11
Leesville Road
39.71
3
39
Burgess, Andrew
12
Southeast Guilfo
39.73
2
40
Lawson, Casan
12
Surry Central
39.74
5
41
Browning, Nimai
12
South Stokes
40.06
3
42
Powell, Parker
12
Lincoln Charter
40.11
5
43
Audrey, Lashawn
11
Garinger
40.20
7
44
Birchett, Treyvon
9
Mooresville Seni
40.23
3
45
Cooper, Quentin
11
Charlotte Countr
40.33
9
46
Kochan, Ryan
10
Charlotte Countr
40.38
6
47
Etuk, Inyene
11
Charlotte Countr
40.45
7
48
Barnhill, Joshua
11
Pender
40.80
1
49
Steele, Jeffery
12
West Rowan
41.11
6
50
Bavery, Carson
12
Mooresville Seni
41.40
3
51
Mayorquin, AaRon
9
Lexington Senior
41.93
5
52
Taylor, William
11
Lexington Senior
42.00
4
53
Nicholaus, Cleveland
11
Independence
42.07
5
54
Little, Jamari
12
Thomasville
42.42
4
55
Miller, Morgan
11
Trinity
42.49
4
56
Wiltshire, Ryan
10
Lincoln Charter
42.67
1
57
Roberts, Austin
12
Trinity
42.95
4
58
Cassidy, Andrew
11
South Stokes
43.11
2
59
Hall, Dejenario
10
Reidsville
43.94
2
60
McCoy, Duece
11
Leesville Road
44.08
2
61
McCall, Chase
11
Reidsville
45.72
3
62
Autry, Bryson
11
South Stokes
46.16
4
63
Bea, Antonio
12
Pender
46.54
1
Lodygowski, Anthony
12
Garner Senior
DNS
6
Garner-McGraw, Travis
10
Croatan
DNS
2
Anderson, Keaton
12
Parkwood
DNS
6
Avery, Sean
11
Bishop McGuinnes
DNS
5
Ross, Randolph
12
Garner Senior
DNS
1
Evans, Jeremy
11
E E Smith
DNF
9
Thompson, Braydon
10
George Wythe (Wy
DNS
8
Adams, Jamil
11
Reidsville
DNS
4
Sutton, Tayvon
12
Cleveland
DQ
1
Barksdale, Zach
12
Parkwood
DNS
12
Mcgriff, Wyne
11
Parkwood
DNS
12
Robinson, Dyvai
11
Hillside
DNS
7
Rogers, Christopher
12
Hillside
DQ
8
Mens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McRae, Khaleb
12
Southern Durham
1:05.05
10
2
White, Jalen
12
Mallard Creek
1:07.80
10
3
Woods, Marcus
12
Charlotte Countr
1:08.69
10
4
Hernandez, Jose
11
Bishop McGuinnes
1:09.46
7
5
Bueno, Rigoberto
11
Cleveland
1:09.64
2
6
Ellis, Logan
11
Alexander Centra
1:09.70
8
7
Earnhardt, Will
12
Southeast Guilfo
1:09.77
7
8
Rhymer, Everette
12
South Davidson
1:09.91
9
9
Miller, Jaelon
12
Hoke County
1:10.44
8
10
Townsend, Trevor
12
Cuthbertson
1:10.87
8
11
Stocks, Jonathan
11
Butler
1:11.00
6
12
Acker, Demarcus
12
Hopewell
1:11.09
8
13
Hoechster, Jacob
12
Cuthbertson
1:11.24
8
14
McCabe, Thomas
10
Croatan
1:11.25
7
15
Gonzalez, Julio
12
North Mecklenbur
1:11.38
6
16
Collins, Cedric
11
Hopewell
1:11.40
8
17
Collado-Motaos, Raymon
11
Garner Senior
1:11.70
7
18
Isenberg, Nik
10
Leesville Road
1:11.79
6
19
McKoy, Jalen
12
Hillside
1:12.18
1
20
Zimmerman, Aaron
12
Cuthbertson
1:12.52
9
21
Shanafelt, Chase
12
Hough
1:12.60
6
22
Kamu, Elvis
12
Garner Senior
1:13.15
5
23
Alexander, Josiah
11
Wakefield
1:13.18
6
24
Schenck, Carter
11
Independence
1:13.46
5
25
Bender, Cody
12
Cleveland
1:13.89
3
26
Hudson, Jordan
11
Lincoln Charter
1:14.09
1
27
Lee, Joseph
10
Mooresville Seni
1:14.80
5
28
Falls, Dalton
9
Southeast Guilfo
1:15.00
2
29
Barnes, Peyton
11
Wakefield
1:15.21
4
30
Gaydon, Jackson
11
Southeast Guilfo
1:15.34
4
31
Robison, Andrew
10
Garner Senior
1:15.46
7
32
Williams, Xavier
11
Independence
1:15.66
4
33
Stoneman, Monk
12
Charlotte Countr
1:17.06
3
34
Little, Jaryen
10
Olympic
1:17.17
5
35
Henderson, Justin
11
Independence
1:17.23
4
36
Moore, Demetrius
9
Southern Durham
1:17.72
9
37
Marshall, Nick
11
Pender
1:18.26
1
38
Covington, Robert
11
Hillside
1:18.57
5
39
Grant, Jordan
10
East Mecklenburg
1:19.33
5
40
Ricks, William
12
Charlotte Countr
1:19.98
7
41
Cruz, Thomas
11
Lincoln Charter
1:20.19
4
42
Harger, Austin
11
South Stokes
1:20.21
1
43
Duprey, Jake
9
Mooresville Seni
1:21.29
2
44
Staton, Zae
10
Garinger
1:21.34
3
45
Taylor, Savion
12
Southern Durham
1:23.00
10
46
Castro, Issac
9
West Rowan
1:23.90
3
47
Hernandez, Bryan
11
Trinity
1:28.10
2
48
McClain, Patrick
10
Garinger
1:30.25
3
49
Jessie, Colin
9
Bassett
1:31.44
2
50
Peoples, NaQuise
9
Lexington Senior
1:33.66
3
Gottlieb-Raines, Brand
12
Leesville Road
DNS
6
Garcia, Frankie
12
Bassett
DNS
4
Martinez, Fernando
9
Bassett
DNS
2
Bibus, Noah
12
Croatan
DNS
9
Tillman, Kameron
11
Leesville Road
DNS
1
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stamper, Kyle
12
Cuthbertson
2:34.76
4
2
Thomson, Jason
11
North Lincoln
2:36.70
4
3
Surratt, Brent
12
South Davidson
2:40.04
4
4
Castellaw, Cooper
12
Alexander Centra
2:40.20
4
5
Vanderberg, Isaiah
12
Olympic
2:42.67
4
6
Phillips, Miles
10
North Lincoln
2:43.15
4
7
Ferrand, Jeff
11
Hoke County
2:44.24
2
8
Polonio, Justin
12
Green Hope
2:44.37
4
9
Coty, Hayden
12
Mount Tabor
2:44.54
4
10
Dobson, Khary
11
Mallard Creek
2:45.68
3
11
Gonzalez, Damien
11
Mooresville Seni
2:46.07
1
12
Pomper, Samuel
12
Mount Tabor
2:46.54
4
13
Spaar, Jon
12
Mount Tabor
2:46.98
4
14
Welch, Spody
11
Southeast Guilfo
2:47.29
1
15
Zimmerman, Dalton
10
Ledford
2:47.92
2
16
Kitterman, David
11
Hopewell
2:48.42
4
17
Bartlett, Fletcher
12
Charlotte Countr
2:48.61
3
18
Adkins, Brendan
12
Green Hope
2:49.57
3
19
Adkins, Jacob
10
West Stokes
2:50.01
3
20
Rodriguez, Colten
9
Croatan
2:50.25
2
21
Cabascango, Esteban
12
Cleveland
2:50.69
2
22
Walsh, William
10
Cuthbertson
2:51.48
3
23
Polsinelli, Nicholas
10
Green Hope
2:51.51
3
24
Mcmillian, James
12
Garner Senior
2:51.69
3
25
Jin, Ian
12
North Mecklenbur
2:51.91
3
26
Bailey, Steven
12
Butler
2:53.49
3
27
Ellis, George
10
Garner Senior
2:53.68
3
28
Kontakis, Zachary
12
Cuthbertson
2:53.90
3
29
Coto Escobar, Victor
12
Butler
2:54.18
2
30
Watts, Zach
11
West Stokes
2:54.19
3
31
Tacosik, Carter
12
Mooresville Seni
2:57.22
1
32
Hoops, Thomsen
11
Charlotte Countr
2:58.80
2
33
Giovanelli, Jackson
12
North Mecklenbur
2:58.98
2
34
Law, Cutter
10
Lincoln Charter
2:59.36
2
35
Sabine, Jack
12
North Mecklenbur
2:59.76
3
36
Baucom, Caleb
9
Piedmont
3:00.93
1
37
Price, Ben
12
Charlotte Countr
3:01.17
2
38
Olmstead, Ashton
11
Garner Senior
3:03.60
2
39
Blackwelder, Eli
11
Mooresville Seni
3:03.64
1
40
Kleber, Hunter
10
West Johnston
3:05.60
2
41
Teasley, William
10
Southeast Guilfo
3:09.60
1
42
Oppong, Aaron
12
Garinger
3:10.96
1
43
Davis, Jeremiah
10
Southern Durham
3:11.30
2
44
Richardson, Corbin
11
A.L. Brown
3:14.73
1
45
Kemper, Justin
9
Independence
3:15.11
1
46
Stewart, Kyzer
12
Southern Durham
3:15.23
1
Coble, Jadon
10
Southeast Guilfo
DNS
1
Marshall, Nick
11
Pender
DNF
1
Reyes, Diego
12
Garinger
DNS
1
Hogan, Connor
12
Croatan
DNS
2
Clark, Julian
12
West Johnston
DNS
4
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vo, Thomas
11
Green Hope
4:27.35
4
2
Summers, Clay
12
Davie County
4:28.12
4
3
Castellaw, Cooper
12
Alexander Centra
4:28.82
4
4
Hopkins, Daniel
11
Lincolnton
4:29.61
4
5
Ramirez-Ramos, Erick
12
Surry Central
4:31.14
4
6
Clark, Zachary
11
Cleveland
4:32.65
4
7
Gallant, Jacob
11
Mount Tabor
4:32.88
4
8
Blizzard, James
10
Leesville Road
4:33.20
4
9
Ciprich, John
12
Piedmont
4:33.97
4
10
Vlasis, James
12
Mount Tabor
4:35.41
4
11
Grant, Johnny
12
North Lincoln
4:37.03
3
12
Zink, Drew
11
Lincoln Charter
4:37.95
4
13
Lillywhite, Michael
12
Mallard Creek
4:42.38
3
14
Raisbeck, Trey
12
Davie County
4:43.48
4
15
Schihl, Mickey
10
Cuthbertson
4:43.96
3
16
Herndon, Jackson
12
Bishop McGuinnes
4:45.19
3
17
Paschal, Lucas
12
Piedmont
4:46.00
3
18
Gonzalez, Damien
11
Mooresville Seni
4:46.01
2
19
Lezotte, Walker
12
Cuthbertson
4:46.69
4
20
Holdsclaw, Samuel
9
North Lincoln
4:48.14
2
21
Kleckner, Cooper
9
Croatan
4:48.21
2
22
Martinez, Pablo
11
Mooresville Seni
4:48.24
2
23
Wyble, Elek
10
Surry Central
4:48.43
2
24
Veronee, Charlie
11
Charlotte Countr
4:49.64
3
25
Blackwelder, Eli
11
Mooresville Seni
4:53.28
1
26
Guffey, Jonas
11
Lincoln Charter
4:53.28
3
27
Morton, Brandon
12
Green Hope
4:53.64
2
28
Hendren, josh
9
West Johnston
4:56.79
3
29
O'Brien-Pifer, Nichola
10
Independence
4:58.55
2
30
Warden, Nate
10
Forbush
4:58.77
2
31
Comeaux, Dustin
11
Robert B Glenn
4:58.80
3
32
Alkadir, Hamza
9
Ledford
4:59.01
1
33
Leon, Eduardo
12
South Mecklenbur
4:59.61
3
34
Eaton, Austin
10
Mt Airy
5:00.06
1
35
Morrison, Nathan
9
Bassett
5:04.74
1
36
Barrett, Mac
9
Mount Tabor
5:06.03
2
37
Walker, Ethan
12
North Mecklenbur
5:07.26
2
38
Reyna, Aidan
12
Ledford
5:07.39
1
39
Barnes, Stevenson
11
Olympic
5:08.09
1
40
Kleber, Hunter
10
West Johnston
5:08.31
3
41
Hutchinson, Parker
12
North Mecklenbur
5:08.91
2
42
Churchill, Zachary
12
North Mecklenbur
5:09.36
1
43
Magaraci, TJ
12
West Stokes
5:09.54
1
44
Kleiderer, Connor
9
Charlotte Countr
5:10.58
1
45
Ackman, Damian
10
West Rowan
5:12.04
1
46
Tierney, Daniel
12
Charlotte Countr
5:12.57
3
47
Howard, Josh
10
Piedmont
5:13.20
2
48
Arnold, Jake
10
Bassett
5:13.39
1
49
Kapange, James
12
Olympic
5:13.55
1
50
Guzman, Elijah
11
Independence
5:15.35
1
51
Lyons, William
9
South Davidson
5:15.94
1
Kleckner, Elliott
9
Croatan
DNS
3
Ivory, Jeremiah
10
South Davidson
DNF
1
Robinson, Holden
12
George Wythe (Wy
DNS
3
Cozart, Tyler
10
Southern Durham
DNF
2
Asor-Sallaah, Jacobi
12
Garner Senior
DNS
1
Stewart, Kyzer
12
Southern Durham
DNF
2
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vo, Thomas
11
Green Hope
9:51.97
2
2
Rodriguez, Jamie
12
Croatan
9:53.26
2
3
Kleckner, Elliott
9
Croatan
9:53.80
2
4
Ramirez-Ramos, Erick
12
Surry Central
9:55.42
2
5
Blizzard, James
10
Leesville Road
9:56.82
2
6
Ciprich, John
12
Piedmont
9:57.20
2
7
Hopkins, Daniel
11
Lincolnton
9:58.23
2
8
Mathis, Rex
12
West Stokes
10:06.39
2
9
Clark, Zachary
11
Cleveland
10:10.87
2
10
Scott, Jacob
10
North Lincoln
10:11.09
1
11
Herndon, Jackson
12
Bishop McGuinnes
10:15.52
1
12
Martinez, Pablo
11
Mooresville Seni
10:17.28
1
13
Thomas, Max
12
Mount Tabor
10:30.29
2
14
Shanafelt, Chase
12
Hough
10:31.52
1
15
Wulfurst, Alex
11
North Lincoln
10:31.94
1
16
Kummer, Ethan
12
Mount Tabor
10:35.42
1
17
Welch, Spody
11
Southeast Guilfo
10:37.86
1
18
Nguyen, Alec
12
North Lincoln
10:41.94
2
19
Blackwelder, Gabe
10
A.L. Brown
10:42.68
1
20
Hendren, josh
9
West Johnston
10:56.15
1
21
Leon, Eduardo
12
South Mecklenbur
10:56.79
1
22
Velazquez, David
12
Ledford
10:58.45
1
Surratt, Brent
12
South Davidson
DNS
2
Kleckner, Cooper
9
Croatan
DNF
1
O'Brien-Pifer, Nichola
10
Independence
DNF
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lind, Kyle
12
Olympic
7.52
nwi
1
2
Parks, Joshua
12
A.L. Brown
7.67
nwi
1
3
Hodge, Brendon
12
Croatan
7.72
nwi
1
4
Marsh, Joshua
12
Monroe
7.84
nwi
1
5
Williams, Khairi
10
Mount Tabor
7.91
nwi
1
6
Browning, Nimai
12
South Stokes
7.96
nwi
1
7
Brown, Eric
10
William G. Enloe
8.14
nwi
1
8
Cole, Elijah
11
Olympic
8.27
nwi
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hodge, Brendon
12
Croatan
7.66
nwi
2
2
Parks, Joshua
12
A.L. Brown
7.77
nwi
1
3
Marsh, Joshua
12
Monroe
7.92
nwi
4
4
Lind, Kyle
12
Olympic
7.96
nwi
3
5
Williams, Khairi
10
Mount Tabor
8.04
nwi
3
6
Brown, Eric
10
William G. Enloe
8.16
nwi
3
7
Browning, Nimai
12
South Stokes
8.24
nwi
1
8
Cole, Elijah
11
Olympic
8.26
nwi
4
9
Atkinson, Blaise
9
North Mecklenbur
8.31
nwi
2
10
Rogers, Christopher
12
Hillside
8.37
nwi
4
11
Hill, Matthew
11
Davie County
8.41
nwi
4
12
McGee, Leon
12
Mallard Creek
8.43
nwi
4
13
Allen, John
10
Davie County
8.46
nwi
1
14
Grimes, Garrett
11
Green Hope
8.47
nwi
3
15
Durham, Jacquez
11
Cleveland
8.51
nwi
2
16
Palmer, Kameron
12
Mount Tabor
8.56
nwi
2
17
Lohr, Will
10
Wakefield
8.64
nwi
3
18
Perez, Elijah
12
Independence
8.87
nwi
4
19
Bavery, Carson
12
Mooresville Seni
9.03
nwi
1
20
Hamilton, Deon
11
Independence
9.30
nwi
2
21
Nicholaus, Cleveland
11
Independence
9.75
nwi
3
22
Witt, Jeremiah
11
Bassett
11.69
nwi
4
Barksdale, Zach
12
Parkwood
DNS
nwi
2
Houston, Jalen
11
West Rowan
DNS
nwi
1
Orisadele, Alabi
12
Wakefield
DNS
nwi
1
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Black, Phelps,
Spangler, McNally
Cuthbertson
1:33.59
5
2
Moyer, Jones,
Atkinson, Jones
North Mecklenbur
1:33.85
5
3
Hodge, Wallis,
Garner-M, Bibus
Croatan
1:34.36
4
4
Murray, Adams,
Rozier, Woodson
Hoke County
1:34.74
3
5
Tate, Addo,
Lind, Hall
Olympic
1:34.77
4
6
Smith, McRae,
Strader, Wright
Southern Durham
1:35.23
5
7
Williams, Bradley,
Perez, Puranda
Independence
1:35.39
3
8
Williams, Mayer,
Palmer, Robinson
Mount Tabor
1:35.76
4
9
Allsbroo, Sutton,
Rosario, Dillwort
Robert B Glenn
1:35.77
5
10
King, Hearn,
Anderson, Mcgriff
Parkwood
1:36.69
5
11
Jones, Mohammed,
Collado-, Alstson
Garner Senior
1:36.87
2
12
Hargrove, Sutton,
Bender, Durham
Cleveland
1:37.50
2
13
COX, Angeli,
Jordan, Joseph
Green Hope
1:37.99
2
14
Seduke, Audrey,
Beverly, Bailey
Garinger
1:38.92
3
15
Bonilla, Cruz,
Powell, Hudson
Lincoln Charter
1:39.40
2
16
Birchett, Jackson,
Torrence, Black
Mooresville Seni
1:39.44
1
17
Gaydon, Falls,
McAllist, Burgess
Southeast Guilfo
1:39.79
4
18
Durham, Alford,
Little, Little
Thomasville
1:43.25
1
19
Allen, Roberts,
Miller, Parrish
Trinity
1:44.59
2
20
Thompson, Stinson,
Adams, Johnson
Reidsville
1:45.93
3
Fowler, Kapranos,
Green, Thompson
George Wythe (Wy
DNF
1
Farringt, Woody,
Short, Womack
Hillside
DQ
4
Harger, Cassidy,
Autry, Browning
South Stokes
DNS
1
Alexande, Durham,
McGee, White
Mallard Creek
DNS
3
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Black, Zimmerma,
Spangler, McNally
Cuthbertson
3:31.40
2
2
Hodge, Wallis,
Bibus, McCabe
Croatan
3:34.26
2
3
Tate, Little,
Vanderbe, Hall
Olympic
3:37.21
2
4
Parks, Stegall,
Roth, Neal
A.L. Brown
3:37.62
1
5
Miller, Ferrand,
Adams, Woodson
Hoke County
3:40.52
1
6
Isenberg, Miller,
Moore, Brooks
Leesville Road
3:42.51
1
7
Lee, Bavery,
Birchett, Duprey
Mooresville Seni
4:03.49
1
Wright, Smith,
Taylor, McRae
Southern Durham
DNS
2
McKoy, Walls,
Covingto, Graham
Hillside
DNS
2
Brim, Castro,
Garcia, Garcia
Bassett
DNS
1
Earnhard, Holloway,
McAllist, Teasley
Southeast Guilfo
DNS
1
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Lezotte, Schihl,
Zimmerma, Stamper
Cuthbertson
8:32.65
2
2
Relay Team
Garner Senior
8:46.41
2
3
Kleckner, Hogan,
Rodrigue, Rodrigue
Croatan
8:48.38
2
4
Walker, Sabine,
Giovanel, Jin
North Mecklenbur
8:49.54
2
5
Ferrara, Blackwel,
Martinez, Gonzalez
Mooresville Seni
8:50.28
1
6
Rhymer, Ivory,
Lyons, Surratt
South Davidson
8:59.78
1
7
Alkadir, Reyna,
Velazque, Zimmerma
Ledford
9:08.26
1
8
Stegall, Blackwel,
Richards, Roth
A.L. Brown
9:13.19
2
9
Jones, Swatsky,
Miinton, Robinson
George Wythe (Wy
9:24.12
1
10
Hale, Garcia,
Lopez, Cassell
Bassett
9:28.28
2
11
Tierney, Menichie,
Allen, Harris
Charlotte Countr
9:29.74
1
Taylor, Stewart,
Davis, Cozart
Southern Durham
DNF
1
Morgan, Covingto,
Graham, Carbajal
Hillside
DNF
1
Vanderbe, Hall,
Kapange, Barnes
Olympic
DQ
2
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edelen, Timon
12
Wakefield
53-09.00
(508.00m)
2
2
Soorus, Jake
11
North Lincoln
51-03.25
(508.00m)
2
3
Wilson, Carter
12
Ashe County
49-00.75
(508.00m)
2
4
Stajos, Jack
11
Charlotte Countr
47-08.50
(508.00m)
2
5
Strickland, Lyndon
-
Alexander Centra
47-02.75
(508.00m)
2
6
Mack, Dontae
12
Olympic
45-09.00
(508.00m)
2
7
Oxendine, Bennie
11
Hoke County
41-01.25
(508.00m)
1
8
Spratling, Reggie
12
Mooresville Seni
37-10.75
(508.00m)
1
9
Eanes, Kristian
9
Hillside
37-02.50
(508.00m)
1
10
Norman, Bishop
12
Davie County
35-02.75
(508.00m)
2
11
Spinelli, Vincent
11
Butler
33-10.50
(508.00m)
1
12
Noonan, Luke
10
Piedmont
33-09.00
(508.00m)
2
13
Russell, Gabe
11
Mount Tabor
32-07.25
(508.00m)
1
14
Pollard, Paul
11
Davie County
32-06.00
(508.00m)
2
15
Gill, Larry
9
Hillside
31-06.25
(508.00m)
1
16
Harmon, Dorran
10
George Wythe (Wy
31-03.75
(508.00m)
1
17
Rosenbaum, Brock
12
George Wythe (Wy
30-10.25
(508.00m)
1
18
Borcich, Ethan
10
Lincoln Charter
30-01.25
(508.00m)
1
19
Taylor, William
11
Lexington Senior
28-09.25
(508.00m)
1
20
Dunn, Elijah
11
South Stokes
28-04.50
(508.00m)
1
Stovall, Manley
11
Mt Airy
DNS
(--)
2
Barksdale, Zach
12
Parkwood
DNS
(--)
1
Scott, Robert
11
Mount Tabor
DNS
(--)
2
Horton, Ellis
12
Mt Pleasant
DNS
(--)
2
Stubbs, Jeremiah
12
Leesville Road
DNS
(--)
2
Bervarde, Jakai
11
Southern Durham
DNS
(--)
1
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gentry, Clayton
12
Randleman
6-04.00
(508.00m)
1
2
Horton, Paulvin
11
Garner Senior
6-02.00
(508.00m)
1
3
Schronce, Jesse
12
Alexander Centra
6-00.00
(508.00m)
1
4
Brown, Eric
10
William G. Enloe
5-10.00
(508.00m)
1
4
Poag, Ivan
10
Davie County
5-10.00
(508.00m)
1
6
Williams, Khairi
10
Mount Tabor
5-08.00
(508.00m)
1
7
Ryle, Isaiah
10
Mooresville Seni
5-06.00
(508.00m)
1
7
Phelps, Christian
11
Cuthbertson
5-06.00
(508.00m)
1
Burgess, Andrew
12
Southeast Guilfo
DNS
(--)
1
Bernard, Idris
12
Mallard Creek
DNS
(--)
1
Cuthrel, Isaiah
11
Davie County
NH
(--)
1
Brown, Joey
12
Charlotte Countr
NH
(--)
1
Stone, Kyzaiah
9
Cleveland
NH
(--)
1
Green, Tyrus
12
George Wythe (Wy
DNS
(--)
1
Shelar, Austin
12
Trinity
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freeman, Patrick
12
Mount Tabor
13-09.00
(508.00m)
1
2
Malachowski, Walker
11
Mt Pleasant
13-03.00
(508.00m)
1
3
Hodge, Brendon
12
Croatan
11-09.00
(508.00m)
1
3
Mouradkhanian, Sergiy
10
Cuthbertson
11-09.00
(508.00m)
1
5
Evans, Drew
9
Lake Norman
10-09.00
(508.00m)
1
Boucher, Jacob
11
Croatan
NH
(--)
1
Frattaroli, Vincent
11
Cuthbertson
DNS
(--)
1
Autry, Bryson
11
South Stokes
NH
(--)
1
Harger, Austin
11
South Stokes
NH
(--)
1
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Palmer, Kameron
12
Mount Tabor
21-06.00
(508.00m)
nwi
2
2
Mayer, Sekani
10
Mount Tabor
20-11.00
(508.00m)
nwi
2
3
Purvis, Jordan
11
Southern Durham
20-07.75
(508.00m)
nwi
2
4
Harris, Kahlil
12
William G. Enloe
20-05.00
(508.00m)
+0.0
1
5
Evans, Jeremy
11
E E Smith
20-04.50
(508.00m)
nwi
2
6
Phelps, Christian
11
Cuthbertson
20-03.25
(508.00m)
nwi
2
7
Funderburk, Kobe
12
Parkwood
19-10.00
(508.00m)
+0.0
1
8
Moore, Tj
11
Leesville Road
19-10.00
(508.00m)
nwi
2
9
Soorus, Jake
11
North Lincoln
19-08.00
(508.00m)
nwi
2
10
Rozier, Isaiah
11
Hoke County
19-06.00
(508.00m)
nwi
2
11
Woodson, Marquize
11
Hoke County
19-05.50
(508.00m)
nwi
2
12
Mohammed, Sani
11
Garner Senior
19-04.00
(508.00m)
nwi
2
13
Smith, Anthony
12
Piedmont
19-03.25
(508.00m)
nwi
2
14
Baker, Jaleal
11
Leesville Road
18-09.25
(508.00m)
+0.0
1
15
Poag, Ivan
10
Davie County
18-06.50
(508.00m)
nwi
2
16
Garrett, Forrest
10
Hopewell
17-11.00
(508.00m)
+0.0
1
17
Adams, Nicholaus
12
Hoke County
17-09.00
(508.00m)
+0.0
1
18
Hopkins, Armond
10
Butler
17-07.50
(508.00m)
nwi
2
19
Cuthrel, Isaiah
11
Davie County
17-04.75
(508.00m)
+0.0
1
20
James, David
11
North Mecklenbur
17-04.00
(508.00m)
+0.0
1
21
Brim, Vontayvious
11
Bassett
16-07.25
(508.00m)
+0.0
1
22
Browning, Nimai
12
South Stokes
16-04.75
(508.00m)
+0.0
1
23
Thompson, Braydon
10
George Wythe (Wy
15-09.50
(508.00m)
nwi
1
24
Harris, Xavier
11
A.L. Brown
15-09.00
(508.00m)
+0.0
1
25
Morgan, Dominic
10
Hillside
14-09.50
(508.00m)
+0.0
1
26
Brown, Joey
12
Charlotte Countr
12-06.75
(508.00m)
+0.0
1
Easter, Jontae
9
Mt Airy
DNS
(--)
nwi
1
Walsh, Jack
12
Cuthbertson
DNS
(--)
nwi
2
McAllister, Ervin
11
Southeast Guilfo
DNS
(--)
nwi
2
Bristow, Jalen
11
Mount Tabor
DNS
(--)
nwi
2
Avery, Sean
11
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
nwi
1
Addo, Malik
12
Olympic
NM
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Funderburk, Kobe
12
Parkwood
44-07.00
(508.00m)
+0.0
1
2
Purvis, Jordan
11
Southern Durham
43-11.50
(508.00m)
nwi
2
3
Woodson, Marquize
11
Hoke County
43-09.50
(508.00m)
nwi
2
4
Poag, Ivan
10
Davie County
43-01.50
(508.00m)
nwi
2
5
Parks, Joshua
12
A.L. Brown
42-11.00
(508.00m)
nwi
2
6
Hopkins, Armond
10
Butler
42-01.50
(508.00m)
nwi
2
7
Bradley, Mason
11
Independence
41-08.50
(508.00m)
+0.0
1
8
Rozier, Isaiah
11
Hoke County
41-07.75
(508.00m)
+0.0
1
9
Schronce, Jesse
12
Alexander Centra
41-02.00
(508.00m)
nwi
2
10
Horton, Paulvin
11
Garner Senior
40-05.25
(508.00m)
+0.0
1
11
Birchett, Malik
11
Mooresville Seni
40-05.00
(508.00m)
+0.0
1
12
Jackson, Tre
12
Mooresville Seni
40-01.75
(508.00m)
+0.0
1
13
Whitaker, Andrew
12
E E Smith
39-11.00
(508.00m)
nwi
2
14
Alexander, Keilan
11
Mallard Creek
39-06.00
(508.00m)
nwi
2
15
Campbell, Tristan
12
Mount Tabor
39-05.50
(508.00m)
nwi
2
16
Moore, Tj
11
Leesville Road
37-10.00
(508.00m)
+0.0
1
17
Baker, Jaleal
11
Leesville Road
37-04.00
(508.00m)
+0.0
1
18
Garrett, Forrest
10
Hopewell
36-06.00
(508.00m)
+0.0
1
19
Kyle, Tyler
12
Mt Pleasant
34-05.50
(508.00m)
+0.0
1
Phelps, Christian
11
Cuthbertson
NM
(--)
nwi
2
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson, Mekyll
12
West Mecklenburg
7.20
1
2
Stone, Naelee
12
Cleveland
7.27
1
3
Mack, Alana
12
North Mecklenbur
7.34
1
4
Gaddy, Amaya
12
Olympic
7.35
1
5
Putman, Kaia
10
Charlotte Countr
7.45
1
6
Bell, Genesis
11
Hopewell
7.48
1
7
Thompson Rowe, Alyssa
10
Lexington Senior
7.49
1
8
Page, Z'Nya
12
West Mecklenburg
7.51
1
1
Backus, Caroline
11
Independence
20.53
1
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Robinson, Mekyll
12
West Mecklenburg
7.28
7
2
Stone, Naelee
12
Cleveland
7.31
4
3
Gaddy, Amaya
12
Olympic
7.36
2
4
Thompson Rowe, Alyssa
10
Lexington Senior
7.39
5
5
Mack, Alana
12
North Mecklenbur
7.39
6
6
Putman, Kaia
10
Charlotte Countr
7.40
3
7
Page, Z'Nya
12
West Mecklenburg
7.41
1
8
Bell, Genesis
11
Hopewell
7.42
1
9
Archie, Imunique
11
North Mecklenbur
7.59
5
10
Shivers, Zyra
10
Olympic
7.60
4
11
Mckissick, Julia
11
Cleveland
7.64
3
12
Sumpter, Alexis
9
Hillside
7.68
5
13
Taylor, Trista
9
Cuthbertson
7.69
6
14
Paku, Fidelise
12
Garner Senior
7.69
6
15
Bell, Teanna
11
Cleveland
7.71
1
16
Hayes, Tianna
12
Hillside
7.71
2
17
Torrence, Amia
12
North Forsyth
7.72
2
18
Featherson, Amber
11
Western Guilford
7.73
7
19
Holley, Kyra
10
Hopewell
7.75
1
20
Anderson, Liberty
11
Mallard Creek
7.75
3
21
McQueen, Jessica
10
Trinity
7.76
6
22
Ector, Atia
10
Hillside
7.78
4
23
Bost, Atallyia
9
Garner Senior
7.81
2
24
Calvin, Ziavia
11
Lexington Senior
7.82
3
24
Norman, Laila
11
East Mecklenburg
7.82
5
26
Mayner, Anaia
10
North Lincoln
7.83
7
27
Evans, Na'Zyia
12
Olympic
7.87
1
28
Dickey, Shelby
10
Cuthbertson
7.87
7
29
Gillion, Kalani
10
Southeast Guilfo
7.88
6
30
Bennett, Taylor
12
Lexington Senior
7.94
3
31
Sanders, Ashley
11
North Mecklenbur
7.95
5
32
Chilton, Abby
11
Davie County
7.95
1
33
Wise-Smith, Carrington
12
Mooresville Seni
7.96
2
34
Guzman, Bella
9
Mooresville Seni
8.00
4
35
Martin, Sarah
11
Charlotte Countr
8.06
4
36
Cherry, Samaje
10
Butler
8.06
3
37
Hilliard, Taylor
10
Davie County
8.09
2
38
Davis, Teoni
11
Garinger
8.14
1
39
Hayes, Kailyn
12
Cuthbertson
8.18
4
40
Kincer, Nevada
10
George Wythe (Wy
8.24
6
41
Harris, Taylor
10
Thomasville
8.53
7
42
Allen, Abby
11
Lincoln Charter
8.55
7
43
Jones, LaTricia
10
Thomasville
8.64
3
44
Bedwell, Olivia
10
George Wythe (Wy
8.67
6
45
Howie, Ymani
9
Garinger
8.76
5
46
Bracy, Precious
10
Southeast Guilfo
8.79
7
47
Powell, Abriana
10
Thomasville
9.04
4
Ross, Jonah
11
Garner Senior
DNS
2
Mckay, Lalia
9
West Johnston
DNS
2
Black, Dajah
9
Mooresville Seni
DNS
1
Smith, Miliani
9
Charlotte Countr
FS
5
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Alysia
11
Hillside
39.92
11
2
Stone, Naelee
12
Cleveland
42.20
9
3
Strother, Carson
12
Olympic
42.31
10
4
Wilkerson, Shaliyah
10
Hillside
42.66
10
5
Thompson Rowe, Alyssa
10
Lexington Senior
42.83
10
6
Cutler, Dahlia
12
Cuthbertson
42.89
11
7
Matthews, Ebin
12
West Mecklenburg
42.94
8
8
Dulaney, Maya
11
Mallard Creek
43.12
7
9
Shuford, Kirsten
11
Butler
43.13
7
10
Ervin, Mya
11
Southeast Guilfo
43.57
8
11
Hogan, Kristen
12
Southeast Guilfo
43.59
2
12
Torrence, Amia
12
North Forsyth
43.69
10
13
Townsend, Mackenzie
11
Cuthbertson
43.83
11
14
Spellings, Abigail
10
Cuthbertson
44.07
9
15
Gaddy, Amaya
12
Olympic
44.09
10
16
Whitten, Kyla
10
Leesville Road
44.17
9
17
Fogg, Cierra
10
Garner Senior
44.51
7
18
Spellman, Sydney
9
Mallard Creek
44.52
7
19
Smith, Saniya
11
Mallard Creek
44.56
6
20
Mayner, Anaia
10
North Lincoln
44.61
6
21
Quinones, Nicole
12
Cleveland
44.75
1
22
McQueen, Jessica
10
Trinity
44.95
6
23
Pinkney, Jireh
11
West Mecklenburg
45.02
8
24
Dalton, Ayanna
11
East Mecklenburg
45.22
5
25
Featherson, Amber
11
Western Guilford
45.25
9
26
Brown, Ny'Lasia
10
Lexington Senior
45.28
8
27
Tibbs, Mikaela
11
Leesville Road
45.31
1
28
Nwosu, Ruth
9
Olympic
45.77
6
29
Putman, Kaia
10
Charlotte Countr
46.33
11
30
Walls, Breanna
12
Ledford
46.35
6
31
McIntosh, Aquariah
9
Lexington Senior
46.47
5
32
Mitchell, Pleasure
11
Reidsville
46.57
5
33
Nicole, Arwood
10
Leesville Road
46.88
6
34
Mann, Sydney
9
Croatan
47.29
5
35
Ray, Ivy
11
Ledford
47.30
4
36
Bell, Justice
11
Butler
47.60
8
37
Mckay, Lalia
9
West Johnston
47.79
3
38
James, Alexia
10
Hopewell
47.85
3
39
Ector, Atia
10
Hillside
47.86
2
40
Fisher, Mya
12
Pender
48.10
2
41
Martin, Sarah
11
Charlotte Countr
48.34
7
42
Courts, Tynion
11
Reidsville
48.60
3
43
Mcallister, Andrea
10
North Lincoln
48.80
4
44
Cherry, Samaje
10
Butler
48.96
3
45
Stillwell, Kennidy
10
Mooresville Seni
49.05
1
46
McAuthur, Cierra
10
E E Smith
49.08
4
47
Milam, Alyssa
9
Mooresville Seni
49.20
2
48
Mayfield, Jenna
10
Mooresville Seni
49.24
2
49
Davis, Teoni
11
Garinger
49.30
4
50
Rahman, Mckarem
10
Croatan
49.54
4
51
Grier, Destiny
10
Independence
50.01
3
52
Aganad, Jillian
10
Lincoln Charter
50.14
2
53
McDonald, Makayla
9
Southern Durham
50.32
5
54
Zink, Lia
9
Lincoln Charter
51.11
1
Rogers, Hannah
10
Lincoln Charter
DNS
1
McQueen, Ryan
11
Trinity
DNS
3
Archie, Imunique
11
North Mecklenbur
DNS
9
Sanders, Ashley
11
North Mecklenbur
DNS
7
Mack, Alana
12
North Mecklenbur
DNS
8
Ross, Jonah
11
Garner Senior
DNS
11
Singleton, Victoria
12
Garner Senior
DNS
1
Kincer, Nevada
10
George Wythe (Wy
DNS
5
Damico, Gracie
10
Croatan
DNS
4
Womens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marvin, Megan
11
Chapel Hill
1:18.96
7
2
Robinson, Mekyll
12
West Mecklenburg
1:19.88
7
3
Waters, Emmaya
12
Hillside
1:20.73
1
4
Payne, Samantha
12
Ledford
1:21.78
6
5
Hawkins, Isha
12
Mallard Creek
1:21.87
7
6
Hanson, Kaleigh
12
Croatan
1:22.06
7
7
Thompson, Tieka
12
Mount Tabor
1:22.08
6
8
Smith, Emma
11
Hopewell
1:25.55
6
9
Worf, Presley
9
Cuthbertson
1:25.76
5
10
Smith, Maleia
12
Croatan
1:26.09
4
11
Shaw, Harper
9
Charlotte Countr
1:26.19
5
12
McDonald, Makayla
9
Southern Durham
1:27.90
5
13
Kirchner, Celine
12
Cuthbertson
1:28.43
5
14
Kent, Diamond
11
Garner Senior
1:28.82
3
15
Deloatch, Imari
9
Hillside
1:28.83
3
16
Mcallister, Andrea
10
North Lincoln
1:29.10
4
17
Shells, Clinya
10
North Forsyth
1:29.84
4
18
McGee, Essence
12
East Mecklenburg
1:30.37
3
19
Fisher, Mya
12
Pender
1:31.02
4
20
Donohue, Jasmine
11
East Mecklenburg
1:31.82
5
21
Rooney, Shay
11
North Lincoln
1:32.15
4
22
Henry, Florah
12
Cuthbertson
1:32.40
6
23
Peoples, Anhai
9
Lexington Senior
1:32.97
2
24
Smith, Malaysia
10
Lexington Senior
1:33.18
2
25
Dunham, Savannah
10
Leesville Road
1:33.95
2
26
Grier, Destiny
10
Independence
1:34.77
2
27
Woods, Khadijah
10
East Mecklenburg
1:35.44
3
28
Rogers, Hannah
10
Lincoln Charter
1:37.29
1
29
McLaughlin, Maggie
11
Charlotte Countr
1:37.63
6
30
Elliott, Katie
9
Lincoln Charter
1:37.65
2
31
Cook, Caroline
10
Bassett
1:41.77
1
32
Roberts, Lauren
11
Trinity
1:42.36
1
33
Foley, Camille
11
Bassett
1:42.63
1
34
Howie, Ymani
9
Garinger
1:47.18
3
35
Garcia, Marlenne
11
Bassett
2:12.43
1
Williams, McKenzie
12
Hillside
DNS
2
Thomas, Gabrielle
9
Mallard Creek
DNS
6
Jones, Ella
10
Leesville Road
DNS
3
Robinson, Andrea
12
Garner Senior
DNS
5
Asor-Sallaah, Jadaya
11
Garner Senior
DNS
4
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Helms, Leah
10
Cuthbertson
3:05.77
2
2
St. Hilaire, Kaitlyn
10
Cuthbertson
3:09.66
2
3
Keeler, Courtney
12
Eastern Alamance
3:10.66
2
4
Hill, Madeline
10
Cuthbertson
3:11.64
2
5
Verrill, Katie
12
Piedmont
3:12.22
2
6
Allen, Angie
10
North Lincoln
3:12.90
2
7
Spada, Sophie
11
Charlotte Countr
3:13.98
2
8
Whoolery, Hayley
11
West Johnston
3:18.08
2
9
Deluca, Makenna
11
Croatan
3:21.41
1
10
Haulsee, Nora
10
Mount Tabor
3:22.73
2
11
Jones, Vanessa
11
North Forsyth
3:27.39
1
12
Szymanski, Kaitlyn
11
Piedmont
3:28.69
1
13
Egnatz, Abby
10
Mount Tabor
3:30.79
1
14
Lasarsky, Emma
11
Lincoln Charter
3:33.30
1
15
Graham, Clarkson
11
Charlotte Countr
3:34.42
2
16
Laine, Abigail
12
Bassett
3:34.78
1
17
Brennan, Samantha
11
Independence
3:35.24
1
18
Harris, Joy
12
Mallard Creek
3:36.88
1
19
Brown, Yuri
11
Southeast Guilfo
3:37.54
1
20
Spicer, Megyn
10
West Rowan
3:41.93
1
21
O'Connell, Emma
9
Lexington Senior
3:44.30
1
22
Hamrick, C C
9
West Johnston
3:45.13
1
Ramos-Garcia, Ahleli
9
Bassett
DNS
1
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whitworth, Frances
11
Mount Tabor
5:09.54
3
2
Helms, Leah
10
Cuthbertson
5:11.63
3
3
Allen, Angie
10
North Lincoln
5:15.31
3
4
Hill, Madeline
10
Cuthbertson
5:18.88
3
5
Castro, Gabriella
11
Cuthbertson
5:19.42
3
6
Whoolery, Hayley
11
West Johnston
5:25.05
3
7
Mcdonnell, Alexis
12
Hough
5:28.33
3
8
Ontiveros, Sheccid
12
Ledford
5:38.88
3
9
Pace, Sara
11
Mount Tabor
5:39.01
3
10
Causey, Addison
10
Mount Tabor
5:42.18
3
11
Frantz, Emerson
11
Davie County
5:46.22
2
12
Hinkson, Patrice
9
North Mecklenbur
5:47.05
2
13
Homburger, Sami
9
Mooresville Seni
5:47.92
1
14
Evans, Lauren
10
Hough
5:55.72
2
15
Lester, Brooklyn
11
Surry Central
5:55.98
1
16
Rooney, Shay
11
North Lincoln
5:57.13
2
17
Presti, Emma
9
Cleveland
5:59.45
1
18
Ehrhardt, Megan
12
Southeast Guilfo
6:01.01
2
19
Warnke, Leah
12
Olympic
6:01.16
2
20
Pratt, Briana
10
Mooresville Seni
6:08.53
1
21
Aswell, Nicole
11
Pine Lake Prep
6:10.31
2
22
Figueroa, Layla
12
Ledford
6:10.50
1
23
Carroll, Olivia
11
Southeast Guilfo
6:11.13
1
24
Willey, Kacy
11
Cleveland
6:12.13
1
25
Kusnitz, Sarah
9
Piedmont
6:14.01
2
26
Marion, Alley
11
Croatan
6:16.67
2
27
Hamrick, C C
9
West Johnston
6:20.19
2
28
Colato, Celeste
10
North Forsyth
6:26.09
1
29
O'Connell, Emma
9
Lexington Senior
6:26.49
1
Wigginton, Abigail
9
Hopewell
DNS
1
Garcia, Monserat
9
Bishop McGuinnes
DNF
1
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Strange, Jonna
11
North Iredell
10:47.84
1
2
Mcdonnell, Alexis
12
Hough
11:20.33
1
3
Galvin, Alyssa
11
North Lincoln
11:42.83
1
4
Blaszyk, Maria
12
Cuthbertson
12:21.28
1
5
Ontiveros, Sheccid
12
Ledford
12:23.28
1
6
Homburger, Sami
9
Mooresville Seni
12:24.34
1
7
Drumm, Courtney
12
Croatan
12:40.16
1
8
Christ, Courtney
10
West Johnston
12:47.48
1
9
Bridgforth, Victoria
10
Cuthbertson
12:59.52
1
10
Warnke, Leah
12
Olympic
13:19.46
1
St. Hilaire, Kaitlyn
10
Cuthbertson
DNS
1
Brown, Yuri
11
Southeast Guilfo
DNF
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Woodson, Veronique
12
Hoke County
8.67
nwi
1
2
Linares, Netanya
12
Cuthbertson
8.77
nwi
1
3
Shivers, Zyra
10
Olympic
9.07
nwi
1
4
Johnson, Krystalynn
12
Hillside
9.09
nwi
1
5
Hendrix, Genesis
10
East Mecklenburg
9.14
nwi
1
6
Bell, Justice
11
Butler
9.40
nwi
1
7
Mckissick, Julia
11
Cleveland
9.58
nwi
1
Green, Jada
12
Hillside
DNF
nwi
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Linares, Netanya
12
Cuthbertson
8.65
nwi
2
2
Green, Jada
12
Hillside
8.84
nwi
1
3
Woodson, Veronique
12
Hoke County
8.89
nwi
3
4
Johnson, Krystalynn
12
Hillside
8.92
nwi
3
5
Shivers, Zyra
10
Olympic
9.00
nwi
1
6
Bell, Justice
11
Butler
9.27
nwi
3
7
Hendrix, Genesis
10
East Mecklenburg
9.28
nwi
2
8
Mckissick, Julia
11
Cleveland
9.67
nwi
3
9
Fitzgerald, Q'Adree Ly
10
Mount Tabor
9.70
nwi
1
10
Shells, Clinya
10
North Forsyth
9.83
nwi
2
11
Wooten, Cassie
10
Cuthbertson
9.85
nwi
1
12
Martin, Mallory
11
Forbush
9.98
nwi
2
13
MoralesAlvar, Krystal
11
Garner Senior
10.24
nwi
2
14
Kindler, Keagan
9
Cuthbertson
10.77
nwi
3
15
Thomas, Trinity
10
Southeast Guilfo
11.77
nwi
1
16
Collins, Autumn
10
Independence
12.14
nwi
2
17
Klaumann, MJ
9
Croatan
12.64
nwi
1
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Mckissic, Bell,
Quinones, Stone
Cleveland
1:47.46
2
2
Spellman, Hawkins,
Smith, Dulaney
Mallard Creek
1:48.13
3
3
Taylor, Townsend,
Hayes, Cutler
Cuthbertson
1:51.62
3
4
Ector, Sumpter,
Johnson, Hayes
Hillside
1:52.14
3
5
Calvin, Thompson,
Brown, Bennett
Lexington Senior
1:52.52
3
6
Tibbs, Gatewood,
Jones, Whitten
Leesville Road
1:53.41
2
7
Sloan, Bell,
James, Holley
Hopewell
1:55.94
2
8
Gillion, Hogan,
Bracy, Ervin
Southeast Guilfo
1:56.39
2
9
Roth, Mann,
Damico, Bradley
Croatan
1:57.04
2
10
Guzman, Mayfield,
Milam, Stillwel
Mooresville Seni
2:01.52
1
11
Aganad, Allen,
Zink, Wilz
Lincoln Charter
2:05.46
1
12
Jones, Harris,
Loggins, Powell
Thomasville
2:07.37
1
Strother, English,
Evans, Gaddy
Olympic
DNF
3
Mauck, Moser,
Moser, Hauser
Mt Airy
DNS
1
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Townsend, Henry,
Worf, Cutler
Cuthbertson
4:11.74
3
2
Matthews, Page,
Pinkney, Robinson
West Mecklenburg
4:13.20
3
3
Hawkins, Spellman,
Smith, Dulaney
Mallard Creek
4:15.72
3
4
Jones, Tibbs,
Nicole, Whitten
Leesville Road
4:24.47
2
5
Walls, Payne,
Ray, Payne
Ledford
4:27.02
1
6
Murray, Bell,
Parrish, Bounsang
Cleveland
4:27.20
1
7
Thomas, Hogan,
Ervin, Gillion
Southeast Guilfo
4:27.91
1
8
McGee, Hendrix,
Dalton, Norman
East Mecklenburg
4:30.07
2
9
Smith, Deluca,
Bradley, Hanson
Croatan
4:31.90
2
10
Brown, McIntosh,
Peoples, Smith
Lexington Senior
4:32.64
1
11
Bost, Kent,
Paku, Kent
Garner Senior
4:36.60
2
12
Nwosu, English,
Strother, Walker
Olympic
4:37.01
1
Deloatch, Wilkerso,
Johnson, Waters
Hillside
DNS
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Graham, Spada,
Shaw, Poore
Charlotte Countr
10:20.05
1
2
Relay Team
Cuthbertson
10:44.33
1
3
Presti, Parrish,
Joyner, Parrish
Cleveland
11:04.71
1
Relay Team
Garner Senior
DNF
1
Foley, Ramos-Ga,
Cook, Laine
Bassett
DNF
1
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Jada
12
Hillside
38-11.00
(508.00m)
2
2
Abhulimen, Ono
11
Mount Tabor
34-01.00
(508.00m)
2
3
Sohn, Alyssa
10
Leesville Road
33-03.25
(508.00m)
2
4
Graham, Layla
12
Butler
32-08.25
(508.00m)
2
5
Sears, Renara
12
Olympic
31-11.00
(508.00m)
2
6
Davis, Alexandria
10
West Johnston
31-05.00
(508.00m)
2
7
St. John, Sierra
12
Butler
31-03.50
(508.00m)
2
8
Wade, Kendall
11
Mount Tabor
30-05.50
(508.00m)
2
9
Robinson, Asia
11
Olympic
29-08.75
(508.00m)
1
10
Richards, Jordan
12
Cuthbertson
29-04.75
(508.00m)
2
11
Cartner, Erin
12
Davie County
28-11.75
(508.00m)
2
12
Jiggetts, Sandy
12
Hillside
28-11.75
(508.00m)
1
13
Hawkins, Faith
10
Mount Tabor
28-09.75
(508.00m)
2
14
Littlejohn, Kyarah
12
Lexington Senior
28-00.50
(508.00m)
2
15
Holder, Trinity
11
Cleveland
27-08.75
(508.00m)
1
16
Cramer, Hayley
12
Pender
25-08.00
(508.00m)
1
17
Cade, Amare
10
Lexington Senior
25-04.25
(508.00m)
1
17
Bradley, Alena
11
Croatan
25-04.25
(508.00m)
1
19
Zullo, Ashton
12
Mooresville Seni
22-00.75
(508.00m)
1
20
McArthur, Makaria
11
Mooresville Seni
21-06.75
(508.00m)
1
21
Madison, Amaya
10
Mooresville Seni
20-08.75
(508.00m)
1
22
Hicklin, Lia
9
Hillside
20-00.50
(508.00m)
1
23
Famiano, Madisun
9
Thomasville
19-08.00
(508.00m)
1
24
Terry, Chyanne
10
Lexington Senior
16-10.50
(508.00m)
1
1
Hearn, Daisy
9
Pender
6-08.00
(508.00m)
1
10
Wilson, Rihonna
10
Davie County
NM
(--)
2
Davis, Devon
9
North Mecklenbur
NM
(--)
1
Sizemore, Leslie
11
Mt Airy
NM
(--)
2
Ratchford, Madison
12
Alexander Centra
NM
(--)
2
Dupalevich, Ashley
12
Pender
NM
(--)
1
Quiterio, Destiny
9
Thomasville
NM
(--)
1
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Renner, Addie
12
Myers Park
5-10.00
(508.00m)
1
2
Alexander, Kennedy
12
Mallard Creek
5-04.00
(508.00m)
1
3
English, Eve
12
Olympic
5-00.00
(508.00m)
1
4
Strother, Carson
12
Olympic
4-10.00
(508.00m)
1
4
Smith, Caroline
10
Cuthbertson
4-10.00
(508.00m)
1
6
Berry, Laikyn
12
Independence
4-10.00
(508.00m)
1
7
Lana, Faith
11
Pender
4-08.00
(508.00m)
1
8
Hines, Jaden
10
Mallard Creek
4-08.00
(508.00m)
1
9
Borgelt, Karynn
10
Cuthbertson
4-08.00
(508.00m)
1
10
McIntyre, Brianna
12
Cuthbertson
4-06.00
(508.00m)
1
Klaumann, MJ
9
Croatan
NH
(--)
1
Roberts, Lauren
11
Trinity
DNS
(--)
1
Mauck, Kathlyn
11
Mt Airy
DNS
(--)
1
Mauck, Kathlyn
11
Mt Airy
DNS
(--)
1
Robinson, Ciara
12
Cleveland
DNS
(--)
1
McQueen, Ryan
11
Trinity
DNS
(--)
1
Pendry, Addie
10
Trinity
DNS
(--)
1
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Absher, Lindsay
12
West Forsyth
12-09.00
(508.00m)
1
2
Brunick, McKenna
11
Leesville Road
11-09.00
(508.00m)
1
3
Brown, Sarah
11
Surry Central
11-03.00
(508.00m)
1
4
Hall, Elise
12
Leesville Road
11-03.00
(508.00m)
1
5
Linares, Netanya
12
Cuthbertson
10-09.00
(508.00m)
1
5
Campbell, Miranda
12
Newton Conover
10-09.00
(508.00m)
1
7
Richardson, Ally
11
Pine Lake Prep
10-09.00
(508.00m)
1
8
Studney, Ava
9
Cuthbertson
10-09.00
(508.00m)
1
9
Baumgardner, Lainie
11
Cuthbertson
10-03.00
(508.00m)
1
10
Tucker, Payton
11
Mooresville Seni
9-03.00
(508.00m)
1
11
Wood, Elizabeth
12
Mount Tabor
9-03.00
(508.00m)
1
12
Gifford, Kayla
10
Green Hope
8-09.00
(508.00m)
1
13
Prevette, Peggy
10
Surry Central
8-03.00
(508.00m)
1
14
Karriker, Rebecca
12
Mooresville Seni
8-03.00
(508.00m)
1
14
Loucks, Claire
11
Croatan
8-03.00
(508.00m)
1
Shubert, Rachel
9
Mooresville Seni
DNS
(--)
1
Wyrick, Laura
11
Forbush
NH
(--)
1
Shockley, Maddie
9
Green Hope
DNS
(--)
1
Warner, Elizabeth
12
Davie County
NH
(--)
1
Patterson, Emma
11
Davie County
DNS
(--)
1
Bone, Katherine
12
Green Hope
DNS
(--)
1
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Linares, Netanya
12
Cuthbertson
16-11.00
(508.00m)
nwi
2
2
Woodson, Veronique
12
Hoke County
16-04.25
(508.00m)
nwi
2
3
Archie, Imunique
11
North Mecklenbur
16-04.00
(508.00m)
nwi
2
4
Green, Jada
12
Hillside
16-01.50
(508.00m)
nwi
2
5
Payne, Samantha
12
Ledford
16-01.00
(508.00m)
+0.0
1
6
McDuffie, Trinity
11
Butler
15-11.00
(508.00m)
nwi
2
7
Walker, Ty'Nasia
11
Olympic
15-09.50
(508.00m)
nwi
2
8
Evans, Na'Zyia
12
Olympic
15-06.00
(508.00m)
nwi
2
9
Dean, Rei-Ann
9
Mallard Creek
15-04.50
(508.00m)
+0.0
1
10
McLain, Jade
11
Cuthbertson
15-01.00
(508.00m)
+0.0
1
11
McAuthur, Cierra
10
E E Smith
15-00.50
(508.00m)
nwi
2
12
Johnson, Krystalynn
12
Hillside
14-09.00
(508.00m)
+0.0
1
13
Boddie, Joidon
11
William G. Enloe
14-08.50
(508.00m)
+0.0
1
14
Thompson, Iyonna
12
Mallard Creek
14-05.00
(508.00m)
nwi
2
15
Gaddy, Amaya
12
Olympic
14-02.00
(508.00m)
nwi
2
16
Payne, Skylar
12
Ledford
13-10.00
(508.00m)
+0.0
1
17
Kirchner, Celine
12
Cuthbertson
13-08.50
(508.00m)
+0.0
1
18
Hall, Jalyn
11
Hillside
11-08.50
(508.00m)
+0.0
1
McQueen, Ryan
11
Trinity
DNS
(--)
nwi
1
Correa, Olivia
12
North Lincoln
DNS
(--)
nwi
1
Kent, Diamond
11
Garner Senior
NM
(--)
nwi
1
Loggins, Kaige
12
Thomasville
DNS
(--)
nwi
1
Mack, Alana
12
North Mecklenbur
NM
(--)
nwi
2
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boddie, Joidon
11
William G. Enloe
36-00.25
(508.00m)
nwi
1
2
Evans, Na'Zyia
12
Olympic
35-08.50
(508.00m)
nwi
1
3
Woodson, Veronique
12
Hoke County
35-00.00
(508.00m)
nwi
1
4
McDuffie, Trinity
11
Butler
34-10.50
(508.00m)
nwi
1
5
McLain, Jade
11
Cuthbertson
32-09.00
(508.00m)
nwi
1
6
Renfrow, Rachel
11
Cleveland
32-04.00
(508.00m)
nwi
1
7
Hayes, Maiya
11
Cuthbertson
31-10.25
(508.00m)
nwi
1
8
Turner, Payton
10
North Lincoln
31-07.00
(508.00m)
nwi
1
9
Bradley, Alena
11
Croatan
31-00.00
(508.00m)
nwi
1
10
Aufderheide, Hallie
11
Cuthbertson
28-11.00
(508.00m)
nwi
1
11
Moser, Haley
11
Mt Airy
28-02.25
(508.00m)
nwi
1
12
Moser, Breauna
12
Mt Airy
28-00.25
(508.00m)
nwi
1
13
Klaumann, MJ
9
Croatan
25-08.00
(508.00m)
nwi
1
Correa, Olivia
12
North Lincoln
NM
(--)
nwi
1
Nyuva, Nadine
11
Garner Senior
NM
(--)
nwi
1
Robinson, Ciara
12
Cleveland
NM
(--)
nwi
1
English, Eve
12
Olympic
NM
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
5411 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Stay In Your Lane Invitational
,
JDL Fast Track
,
JDL Admin
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Stay In Your Lane Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
134
1
2022
1
131
1
2021
2
107
3
2020
1
111
1
2019
1
99
1
2018
1
91
1
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!